Anasayfa / Belgesel

Belgesel

İnsan Evrim Türlerin Serüveni 3.Bölüm

evrim2

İleri sürülen bu kolaycı tezin, gerçekle ilişkisi olabilir mi? İnsanoğlunun, canlılar alemi içindeki özel yeri ve boyutu; nasıl bir varlık olduğunu açıkça izah etmektedir. Burada izahı güç olanın, doğal seçilimin, insanın ortaya çıkışını açıklama çabasıdır.

Devamını Oku »

İnsan Evrim Türlerin Serüveni 2.Bölüm

evrim

Bir kısım evrimciler, birikimli seçilimle; küçük küçük birikimlerin, canlılara boyut atlattığını; ilk hücreden maymuna, oradanda insana, uzun bir sürede evrildiğini söylerken; bir kısım evrimciler, bu geçişin ani sıçramalarla olduğunu savunuyor. Yani teori, kendi içide tutarsız ve çelişkili. Dawkins’in birikimli seçilimine karşı, sıçramalı evrim tezi.

Devamını Oku »

İnsan Evrim Türlerin Serüveni 1-Türkçe

evrim1

İnsan Evrim Türlerin Serüveni 1-Türkçe Evrim teorisine göre insanlar, yaklaşık 5 milyon yıl kadar önce; şempanzelerden,tesadüf eseri mutasyonlar geçirerek türeyip, ayrılmış bir türdür. Bu teoriye göre insanlar, diğer hayvanlarla(maymunlarla) paylaştıkları ortak bir atanın, evrim geçirmiş soylarıdır. Evrimcilere göre, insanların ayırt edici özellikleri, esasen küçük değişimleri hazırlayan doğal seçilimden kaynaklanıyordu.  

Devamını Oku »